Німеччина оголосила, коли розгорне бригаду своїх військ у Литві

Так Німеччина хоче «відплатити за солідарність і відчуття безпеки».

Бундесвер почне розміщувати бригаду німецьких військових у Литві на початку 2024 року. Розгортання «максимально гнучко» впишеться в оборонні плани НАТО.

Такі слова головного інспектора Збройних сил Німеччини Карстена Броєра цитує LRT.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну лідери Литви та Німеччини ухвалили спільне комюніке про розгортання німецької бригади в балтійській країні.

Однак пізніше з’ясувалося, що країни займають різні позиції з цього питання. Вільнюс хотів постійної дислокації, водночас Берлін заявив, що лише частина сил буде розміщена в балтійській країні. Напередодні саміту НАТО міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус несподівано заявив, що бригада буде повністю розгорнута в Литві.

За словами Броєра, заплановане розміщення німецької бригади в Литві дозволить Німеччині «відплатити за солідарність і відчуття безпеки», які вона колись відчувала, перебуваючи на передовій НАТО під час Холодної війни.

Німеччина не висунула жодних нових умов для постійної дислокації своєї бригади, заявив міністр оборони Литви Вальдемарас Рупшис.

«Рішення прийнято без жодних нових умов. Тепер вся інша робота в руках фахівців. Це означає, що потрібно вирішити, коли, скільки і де буде розгорнута бригада», – додав він.

За словами Рупшиса, більш детальна інформація про бригаду буде доступна наприкінці вересня або в середині жовтня.

Нагадаємо, Литва вирішила надати нашим Збройним силам України новий пакет військової допомоги на 41 мільйон євро.

Джерело