Німецька компанія оснастить українські гелікоптери системою протидії ракетам

Вона допоможе раніше виявляти загрози.

Гелікоптери Збройних Сил України оснастять бортовими системами протидії ракетним загрозам AMPS від концерну Hensoldt. Про це пише офіційний сайт німецької оборонної компанії.

Повідомляється, що Hensoldt оснастить вертольоти Збройних Сил України найсучаснішою системою виявлення та протидії ракетним загрозам. Замовлення охоплює 16 комплектів AMPS. Виробник не оголошує точну вартість контрактів, проте наголосив, що вона становить “двозначне число мільйонів”.

“З поставкою AMPS ми забезпечуємо підвищення обороноздатності українських гелікоптерів. Інтегруючи системи на платформу, ми захистимо екіпажі від широкого спектра загроз, у тому числі від ракет «земля-повітря» і «повітря-повітря»”, – заявила Таня Альтманн, керуючий директор компанії.

Відомо, що поставлені системи самозахисту будуть інтегровані в українські гелікоптери чеською компанією LOM PRAHA. Як відомо, Чехія є одним з експлуатантів радянських гелікоптерів, серед яких Мі-8 та Мі-24.

AMPS – це бортова система протиракетного захисту для вертольотів і літаків, розроблена компанією Hensoldt. Її модульна конструкція дозволяє легко підлаштуватись відповідно до конкретних експлуатаційних вимог та різних профілів завдань.

Сенсорне обладнання AMPS містить датчики виявлення запуску ракети (MILDS), розширений блок керування та відображення (ACDU) і активну систему підтвердження цілі (MACS), котра визначає дальність і швидкість виявлених ракет і усуває помилкові попередження датчиків.

Раніше повідомлялося, що компанія Hensoldt планує виготовити шість додаткових радіолокаційних систем TRML-4D та передати їх Україні.

Джерело