На півдні Європи вирують масові пожежі: полум’я штовхає людей на екстрену евакуацію

У вівторок – вже другий день у лісах і містах на північний захід від Афін, відколи тут неконтрольовано зайнялися дві лісові пожежі, змусивши більшість жителів залишити їх будинки, полум’я досягло району з нафтопереробними заводами, пише Reuters про складну ситуацію в Європі, особливо на півдні. 

Один із “фронтів” вогню простягнувся на понад 8 км, за словами свідків і офіційних осіб, горіли будинки та автомобілі навколо району Мандра, на захід від столиці, регіон вкритий щільним димом.

На години було припинено рух на двох національних дорогах, що з’єднують Афіни з містами Елефсіна і Коринф, де працюють нафтопереробні заводи. Пізно ввечері у вівторок вогонь перекинувся в бік приморського міста Неа Перамос.

 Будинки та невелика верф у місті Неос-Понтос зруйновані. Раніше після вибуху в небо піднявся густий стовп диму.

Наразі евакуйовано щонайменше сім районів, за даними поліції, евакуювали понад 300 людей.

«Ми доклали всіх зусиль, щоб створити це, ми побудували це, і тепер усе зникло», — сказав Андреас Теодосіадіс, житель Мандри, стоячи біля уламків і обвуглених залишків автомобілів.

Пожежа, яка спалахнула в понеділок у регіоні Дервенохорія, приблизно за 30 км на північ від Афін, швидко поширилася через непостійний вітер і досягла Мандри у вівторок, змусивши людей тікати зі  спалених будинків.

Станом на 20:36 за Гринвічем полум’я вирувало нестримно. П’ять кораблів берегової охорони та приватних човнів були в готовності біля Елефсіни, готові допомогти в екстреній евакуації.

Зусилля з гасіння пожежі тривали всю ніч за участю понад 250 пожежників за підтримки волонтерів і 75 пожежних машин.

Інша пожежа, в районі Корінфа, також палала неконтрольовано. Щонайменше 30 будинків були серйозно пошкоджені пожежею, яка спалахнула в понеділок.

Греція звернулася по допомогу до своїх партнерів з Європейського Союзу. Італія та Франція направили чотири водні літаки Canadair, а іноземні пожежники також допомагають гасити пожежі.

Грецька метеорологічна служба попередила про високий ризик пожеж на цьому тижні, саме тоді, коли країна оговтується від першої великої спеки цього літа. 

Високі температури, які очікуються в середу, у поєднанні з сильними, майже штормовими вітрами, сильно підвищують ризик спалаху нових пожеж.

Греція має гіркі спогади про лісову пожежу в 2018 році, коли в приморському місті Маті на схід від Афін за лічені години вогонь забрав життя 101 людини.

Джерело