На розкраданні бюджетних коштів викрили столичне КП: привласнили понад 2 млн грн з бюджету на ліфти

Директор та заступник директора КП отримали підозру.

Київська міська прокуратура повідомила про підозру в розтраті бюджетних коштів підряднику та заступнику директора КП “Дирекція з капітального будівництва та реконструкції “Київбудреконструкція”. Вони привласнили 2 млн гривень з бюджету, передбаченого на капітальне будівництво та реконструкцію ліфтів у будинках Києва, повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що КП уклали з підрядною організацією договір на проведення робіт з реконструкції ліфтів у житлових будинках Києва. Підрядні організації через підконтрольні фірми купували ліфти та комплектуючі та поставляли їх КП по завищених цінах.

Правоохоронці зазначають, що в окремих випадках завищення становило більш ніж на 400 тисяч гривень за одиницю. Загальна сума збитків перевищує 2 млн гривень.

Прокуратура здійснила близько 20 обшуків за місцем роботи та проживання осіб, причетних до схеми. У відкритому провадженні вже отримали підозру директор комунального підприємства “Київбудреконструкція” та керівник однієї з підрядних організацій за ч. 5 ст. 191 КК України — розтрата бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Правоохоронці здійснюють перевірку інших угод, укладених суб’єктами господарської діяльності з метою розтрати бюджету.

Нагадуємо, підозру отримали дев’ять учасників злочинної групи, які заволоділи 1500 кв. м будівель та укриттів держпідприємства одного з міністерств України в Києві.

Джерело