Національна академія правових наук обрала свого президента, засідання мало тривожний симптом

Конкурентом обраного президента був “слуга народу” Копиленко, якого підтримав спікер Ради Стефанчук та екс-регіонал Ківалов.

На загальних зборах Національної академії правових наук у Києві обрали президента установи. Ним став Володимир Журавель, представник Харківської юридичної школи, який з вересня 2022 року виконував обовʼязки президента установи. Він отримав 96 голосів, повідомили джерела ZN.UA в керівництві академії.

Конкурентом Журавля був народний депутат від партії “Слуга народу” Олександр Копиленко – за нього віддали 52 голоси. Підтримати Копиленка на посаді президента НАПрН України під час свого виступу на засіданні закликав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, який став академіком у 2020 році. 

Також активно виступав за кандидатуру Копиленка президент Національного університету “Одеська юридична академія” ексрегіонал Сергій Ківалов, він теж є членом Національної академії правових наук.

Джерела ZN.UA зазначили, що збори 9 червня проводилися на базі Київського університету інтелектуальної власності та права, який структурно входить до Одеської юридичної академії та має того ж президента.

Це дуже важливий аспект, оскільки він вказує, що Ківалов знову починає відігравати істотну роль у юридичному й політичному житті України. Це – тривожний симптом.

У березні 2015 року Генеральна прокуратура України відновила слідчі дії стосовно Сергія Ківалова в рамках кримінального провадження, розпочатого 21 листопада 2014 року. Далі були інші справи. Однак жодна з кримінальних справ, які були порушені проти Ківалова, так і не була доведена до кінця, незважаючи на досить велику доказову базу.

Джерело