“Нам буде багато що сказати один одному” – майбутній посол України в Угорщині про першу розмову з Орбаном

Федір Шандор поділився своїми очікуваннями.

Професор Ужгородського національного університету, доктор філософських наук Федір Шандор, якого мають ухвалити на посаду амбасадора України в Угорщині розповів, про що говоритиме під час першої зустрічі з главою угорського уряду Віктором Орбаном. Про це повідомляє HVG.

Шандор, який зараз у складі 101 бригади територіальної оборони воює на фронті в Україні, не погоджується з тезою Будапешта про те, що Угорщина “не втягнута” у війну України.

“Хто сказав, що Угорщина не бере участі у війні?” – запитав він, нагадавши, що на боці України воюють близько 400 угорців, 30 із яких уже загинули, а також згадавши про мільйони гривень пожертв угорських громадян для України.

“Я сам є прикладом того, що угорці, як і представники будь-якої іншої національності в Україні, захищають свої сім’ї та свою батьківщину. Ми дуже вдячні угорському уряду, всім нашим угорським друзям за їхню надзвичайну допомогу”, – підкреслив майбутній посол.

На питання, що б він сказав Віктору Орбану під час першої зустрічі, він відповів: “Я б запросив його на прогулянку Секешфегерваром. Нам буде багато що сказати один одному”.

Шандор не розповів, чому мав на увазі саме Секешфегервар. Це одне з найбільших міст Угорщини, яке було столицею середньовічного Угорського королівства й місцем розташування королівської резиденції.

Нагадаємо, у квітні посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто, який обіймав свою посаду з 2018 року офіційно завершив свою дипломатичну місію у нашій державі.

 

Джерело