Напруга на вулицях у Франції послаблюється – арештованих у чотири рази менше

За попередні два дні поліцейські заарештували дві тисячі осіб, а в останню ніч – лише 157

Менше 160 осіб були заарештовані у ніч на третє липня у зв’язку з заворушеннями, які сколихнули міста по всій Франції після вбивства поліцейським водія-підлітка північноафриканського походження. 

Відносне затишшя після п’яти ночей сильних заворушень принесло деяке полегшення уряду Еммануеля Макрона в його боротьбі за відновлення контролю над ситуацією – лише через кілька місяців після масових протестів проти непопулярної пенсійної реформи й за рік до проведення Олімпіади, пише Reuters.

Смерть Нахеля, 17-річного юнака з алжирськими та марокканськими батьками, викликала давні скарги на дискримінацію, насильство з боку поліції та системний расизм з боку правоохоронних органів, які влада заперечує, але про які заявляють правозахисні групи та мешканці передмість з низьким рівнем доходу та змішаним расовим складом населення, що оточують великі французькі міста.

Після того, як його застрелили 27 червня, учасники заворушень підпалювали автомобілі, грабували магазини, нападали на мерії та інші об’єкти власності, причому найгарячіші точки були в таких містах, як Париж, Страсбург на сході країни, Марсель і Ніцца на півдні.

Міністерство внутрішніх справ щоночі виводило на вулиці до 45 тисяч поліцейських, щоб придушити заворушення, які здебільшого обмежувалися передмістями, але час від часу переростали в сутички в туристичних районах, таких як Єлисейські поля в Парижі.

В ніч на третє липня було заарештовано 157 осіб – порівняно з понад 700 арештами напередодні і понад 1300 в ніч на п’ятницю. 

Нагадаємо, що 2 липня Надія, бабуся застреленого Нахеля, заявила що учасники погромів використали його смерть як привід для хаосу й закликала припинити заворушення.

Підліток став третім водієм, застреленим французькою поліцією за подібних обставин цього року. У 2022 році таких випадків було 13. Більшість водіїв були північноафриканського походження, як і застрелений Нахель. Коли відео зі стріляниною набуло поширення, громадський гнів виплеснувся на вулиці великих і малих міст по всій країні. Поліцейський, який стріляв у хлопця, перебуває під офіційним слідством за вбивство.

Джерело