Нардепи з «Батьківщини» блокують очищення судів – фундація DEJURE

Нардепи заблокували процес відбору до Служби дисциплінарних інспекторів

10 серпня депутати від фракції «Батьківщина» зареєстрували проєкт постанови, який скасовує рішення Верховної Ради щодо прийняття законопроекту №9261 стосовно відновлення дисциплінарної функції Вищої ради правосуддя та забезпечення конкурсу на посади дисциплінарних інспекторів. Ініціатори блокуючої постанови – нардепи Юлія Тимошенко, Іван Крулько та Сергій Євтушок. 

«Розгляд дисциплінарних скарг є найважливішою функцією Вищої ради правосуддя, яку вона не здійснює з 2021 року, коли почався процес очищення органу. З тих пір накопичилося майже 9 тисяч скарг на суддів. А Служба дисциплінарних інспекторів – це «перший контакт» з цими скаргами. Саме інспектори мають перевіряти скаргу, дошуковувати інформацію та готувати проєкт рішення для членів ВРП про наявність чи відсутність порушень», – йдеться у заяві аналітично-адвокаційного центру «Фундація DEJURE» від 11 серпня.

Центр закликав парламентарів голосувати проти блокуючої постанови від депутатів «Батьківщини» та розблокувати процес очищення судів. У DEJURE вважають, що запуск конкурсу до Служби дисциплінарних інспекторів стане ключовою передумовою для звільнення «нечисті з суддівського корпусу».

Нагадаємо, голова парламентського комітету з питань правової політики Денис Маслов напочатку липня заявив у інтерв’ю Інні Ведерніковій для ZN.UA, що ВРП має відновити дисциплінарну функцію максимально швидко.

Джерело