Народному депутату Анатолію Гуньку повідомили про підозру 

Йому інкримінують отримання хабаря службовою особою.

Національне антикорупційне бюро спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою повідомили про підозру чинному народному депутату від “Слуги народу” Анатолію Гуньку. Вчора, 8 серпня, його викрили на отриманні хабаря. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Гунька викрили на отриманні 85 тисяч доларів хабаря разом зі спільниками. Їм інкримінують ч. 4 ст. 368 КК України.

Як виявило слідство, депутат, який одночасно є головою тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування фактів корупції на державних підприємствах, в установах та організаціях Національної академії аграрних наук України) обіцяв підприємцю не лише передати в оренду державні землі Національної академії аграрних наук України, а й вирішити супутні проблеми, що можуть виникнути після.

Земля була у сфері управління держпідприємств. Послугу депутат оцінив у розрахунку 130 доларів/1 га землі. Тобто загальна сума хабаря мала скласти 221 тисяча доларів, оскільки у “відання” підприємця мало перейти 1700 гектарів земель держпідприємства.

Нагадуємо, у 2023 році суд визнав Анатолія Гунька винним у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Він написав депутатське звернення до начальника ГУ НП в Чернігівській області Нідзельського В.О., в якому надавав вказівки органу досудового розслідування в його депутатському зверненні.

Також у 2022 році Національне агентство з питань запобігання корупції склало адміністративний протокол на Анатолія Гунька за те, що помічник йому подарував годинник Breguet за понад 10 тисяч доларів.

Джерело