Навчання українських пілотів на F-16 дозволить прийняти рішення щодо доставки бойових літаків – Столтенберг

Про точні дати в НАТО ще не говорять.

Початок підготовки українських пілотів на винищувачах F-16 відкриває можливість для розгляду рішення про початок їх постачання для України, коли пілоти будуть для цього готовими, заявив у четвер, 15 червня, перед початком зустрічі міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Він схвально охарактеризував рішення кількох країн-членів розпочати тренування українських військовихпілотів на літаках такого зразка.

«Це важливо і дозволить на пізніших стадіях прийняти рішення щодо доставки бойових літаків 4-го покоління, таких, наприклад, як F-16», – сказав Столтенберг.

Зокрема керівник Альянсу відзначив  зусилля Данії, яка відіграє провідну роль у досягненні такої угоди, та тренуванні українських пілотів.

«Коли точно буде прийнято це рішення – зараз говорити зарано. Але той факт, що тренування пілотів розпочалося, надає нам також можливість вирішувати питання щодо доставки літаків, коли пілоти будуть готові на них літати», – зауважив Столтенберг.

Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі розпочалася дводенна зустріч міністрів оборони НАТО, головними питаннями якої є продовження допомоги для України у її боротьбі проти російської агресії та підготовка до вільнюського саміту Альянсу 11-12 липня поточного року, а також надання Україні підтримки для авіації.

Раніше повідомлялося, що українські пілоти можуть розпочати навчання польотам на винищувачах F-16 американського виробництва вже цього літа.

Зокрема Нідерланди розпочнуть навчання українських пілотів на винищувачах F-16 найближчими місяцями і зараз працюють із партнерами над створенням навчального центру.

Джерело