НАЗК на початку війни знищило документи про  перевірку доброчесності власних працівників

Рішення аргументували указом президента, в якому таких вказівок нема.

Національне агентство із запобігання корупції на початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році спалило усі документи щодо перевірки доброчесності працівників НАЗК. Принаймні так у Агентстві пояснили ненадання Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК відмову надати ці документи для аналізу, пише у своїй статті «Підсумки зовнішнього аудиту НАЗК: стратегічний провал інституції чи Новікова?» Інна Ведернікова.

Описуючи джерела отримання та збору інформації для свого дослідження, Комісія зазначила, що не змогла отримати від НАЗК два пакети документів, оскільки «їх було знищено під час запровадження в Україні військового стану Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022».

Авторка підкреслює, що насправді в указі президента подібних вказівок не було, адже, виходячи з подібної логіки, НАЗК мало б знищити всю свою документальну базу.

«Але в результаті «згоріли рукописи», що стосуються доброчесності Новікова та його наближених», – підкреслює журналістка.

Водночас у дев’ятому блоці звіту Комісія зазначила, що діючі процедури не дозволяли ефективно проводити перевірки декларацій працівників НАЗК та здійснювати моніторинг їхнього способу життя. Для цього мав бути розроблений окремий порядок, якого так і не створили.

Зокрема, Комісія у звіті зазначила, що  для перевірки декларації голови НАЗК необхідно було вжити додаткових запобіжних заходів.

«Питання: чого спалювали? Чи ховали результати бездіяльності?», – зазначає авторка матеріалу.

Більше про звіт і діяльність Національного агентсва із запобігання корупції читайте у матеріалі. 

Джерело