Неподалік найбільшого румунського порту Констанца вибухнула морська міна – ЗМІ

Вибух відбувся навпроти прибережного готелю на курорті Костінешть

Вранці 14 серпня у Румунії, у 20 кілометрах від найбільшого порту Констанца, який обробляє українське зерно, стався вибух. Він пролунав у воді в районі пірсу перед готелем Forum у курортному селищі Костінешть. За попередніми даними, це вибухнула морська міна, повідомляє DIGI24. Ймовірно, це була одна з морських мін, які прибиває до морських берегів після початку російської агресії у Чорному морі. Румунія – країна-член НАТО.  

Тральщик і гелікоптер Військово-морських сил перевірять прибережну територію від Констанци до Мангалії, повідомили ВМС Румунії. Місце вибуху досліджують водолази. У результаті вибуху потребував допомоги медиків молодий чоловік (скаржився на погіршення слуху), який пізніше відмовився від госпіталізації. 

За заявою влади, серйозних пошкоджень пристані немає. Ситуація досить напружена, тому що на узбережжі багато людей, а Костінешть – переповнений курорт. 

Корнеліу Павел, речник Військово-морських сил Румунії, заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну водолази знешкодили вже п’ять морських мін.

«Запроваджується міжвідомчий план співпраці між органами влади, які мають роль у таких ситуаціях, у нас є загін водолазів, спеціалізовані судна та необхідне обладнання для місії знешкодження морських мін. Ці міни становлять небезпеку не лише для судноплавства, а й для берегової діяльності», – заявив речник. 

Нагадаємо, що російські протикорабельні дрейфуючі міни опиняються й під берегами українського чорноморського узбережжя. Цього року в Одесі влада навіть відкрила пляжний сезон, незважаючи на цю небезпеку. За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, акваторія пляжів не дуже велика, тому її можна звільнити від мін за допомогою тралу.

«Для цих завдань є мобільна група, на рахунку якої вже більше сотні розмінувань. Зокрема мова йде про боєприпаси та міни, які викинуло на берег», – сказав Плетенчук.

Джерело