Нетаньяху бачить позитив у зростанні впливу Китаю на Близькому Сході

Про це ізраїльський прем’єр заявив під час секретного брифінгу.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху на секретному брифінгу для ізраїльських законодавців заявив, що зростання участі Китаю в Близькому Сході «може бути корисним», оскільки це «змусить» США посилити свою участь у регіоні, повідомляє Axios  із посиланням на присутніх на заході ізраїльських чиновників.

За словами офіційних осіб, Нетаньяху під час секретного брифінгу Комітету з питань закордонних справ і оборони Кнесету запитали про участь китайського уряду в угоді між Саудівською Аравією та Іраном і про те, чи добре для Ізраїлю те, що Китай намагається відігравати більш активну роль в регіоні.

«Активність Китаю на Близькому Сході  — це не обов’язково погано. Це може бути корисним, оскільки це змусить США залишатися тут», – сказав Нетаньяху.

Офіс прем’єр-міністра відмовився від коментарів.

Китай прагне отримати більший вплив на Близькому Сході — регіоні, де довгий час домінували США. На початку цього року Пекін виступив в якості посередника в укладенні великої угоди між Саудівською Аравією та Іраном щодо відновлення дипломатичних відносин.

Адміністрація Байдена постійно заперечує думку про те, що вона відходить від Близького Сходу, і наголошує, що все ще має масову військову та дипломатичну присутність у регіоні.

Водночас офіційні особи адміністрації Байдена попередили партнерів США в регіоні як у приватному, так і в публічному порядку, що занадто тісна співпраця з Пекіном з питань безпеки та технологій може зашкодити їхній співпраці з Вашингтоном.

Під тиском США Ізраїль протягом останніх двох років обмежив участь Китаю в економіці, інфраструктурі та технологічному секторі. Тим не менш, обидві країни продовжують співпрацювати у сфері торгівлі, охорони здоров’я та інновацій.

За словами помічників Нетаньяху, минулого місяця уряд Китаю офіційно запросив ізраїльського прем’єра до Пекіна в рамках щорічної зустрічі Спільного китайсько-ізраїльського комітету з інноваційного співробітництва, який відбувається з 2014 року.

Детальних обговорень щодо дати поїздки не велося, але вона, скоріше за все, відбудеться не раніше жовтня.

«Це буде звичайний візит, а не політичний сигнал для когось», — наголосив виданню один із помічників Нетаньяху.

«Цього тижня Нетаньяху розповів делегації Конгресу США про свою заплановану поїздку до Китаю, але підкреслив, що США завжди залишатимуться найважливішим і незамінним союзником Ізраїлю», – повідомили в офісі прем’єр-міністра. ]

Як відомо, Нетаньяху досі не отримав запрошення на візит до Білого дому на зустріч із президентом Байденом від моменту вступу на посаду півроку тому.

Наразі готується візит Біньяміна Нетаньяху до Києва. За словами посла України в Ізраїлі Євгена Корнійчука, підготовка перебуває на дуже ранній стадії.

Корнійчук вважає, що на плани щодо можливої поїздки прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху в Київ вплинула прихильність Сполучених Штатів Америки до підтримки України, яку Вашингтон дуже активно транслює серед своїх партнерів, у тому числі звертаючись за подібною допомогою до Ізраїлю. 

Джерело