Незаконне збагачення на майже 8,5 млн грн: НАЗК перевірило ексначальника Дніпропетровського військкомату

Сукупний дохід воєнкома та його близьких осіб із законних джерел є значно нижчим за вартість всіх набутих ними активів.

НАЗК провело моніторинг способу життя і виявило ознаки незаконного збагачення на майже 8,5 млн грн ексначальника Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки  Анатолія Пікала. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Правоохоронці встановили, що сукупний дохід воєнкома та його близьких осіб із законних джерел є значно нижчим за вартість всіх набутих ними активів.

Як повідомляється, у декларації за 2020 рік Пікало зазначив, що ані він, ні його близькі не мають жодних грошових активів. Однак моніторинг встановив, що його батько впродовж останніх чотирьох років набув рухоме та нерухоме майно на 7 мільйонів 889 тисяч 650 гривень: дві квартири в Дніпрі, автомобілі VOLKSWAGEN PASSAT, FORD RANGER, AUDI А6 та VOLKSWAGEN ID.6.

Батько воєнкома також став єдиним засновником та кінцевим бенефіціарним власником фірми зі статутним капіталом 1,1 мільйона гривень, сформованим за рахунок його власних готівкових коштів. У липні 2023 року ця фірма набула у власність частку торговельного комплексу вартістю 1,15 мільйона.

Крім того, дружина воєнкома торік отримала в подарунок від свого батька $65 тисяч, хоча його законний дохід за все життя є значно меншим.

Сам ексначальник Дніпропетровського «військкомату» у 2021 році придбав дві земельні ділянки та житловий будинок.

Всі зібрані факти НАЗК передало до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону для долучення їх до матеріалів кримінального провадження та здійснення досудового розслідування стосовно воєнкома.

Після скандалу з одеським військкомом Євгеном Борисовим, якого підозрюють в незаконному збагаченні, за дорученням президента Володимир Зеленського перевірки ТЦК почалися по всій Україні. Результати виявилися невтішними.

Як повідомлялось, нещодавно на засіданні РНБО ухвалили рішення про звільнення всіх обласних військкомів. На другому етапі будуть звільнення в районних та міських ТЦК після відповідних перевірок СБУ. Рада Нацбезпеки  оборони рекомендувала головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному призначати на посади військкомів офіцерів, які воюють.

 

Джерело