Норвегія заявила про збільшення військової допомоги  Україні

Також вона збільшить свій внесок в пакет допомоги НАТО.  

Уряд Норвегії повідомив про збільшення військової підтримки України на $239 мільйонів, що збільшить обсяг загальної допомоги держави до $960 мільйонів.

На сайті уряду Норвегії йдеться, що країна вирішила надавати Україні 15 мільярдів норвезьких крон на рік у рамках комплексної багаторічної програми підтримки Нансена для України.

«Україна має нагальну потребу в більшій військовій підтримці та оснащенні. Тому Норвегія збільшує свою військову підтримку Україні на 2,5 мільярда норвезьких крон до загальної суми 10 мільярдів норвезьких крон у 2023 році», – сказав прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стере.

Також Норвегія збільшить свій внесок у Комплексний пакет допомоги НАТО Україні та надасть 300 мільйонів норвезьких крон, або ж 22 млн доларів США у 2023 році та загалом 110 мільйонів доларів впродовж  п’ятирічного періоду.

«Це є чітким свідченням нашої довгострокової підтримки реформаторських зусиль України та допоможе наблизити Україну до Альянсу», — зазначив  Стьоре.

Також глава уряду Норвегії повідомив, що його країна збільшить витрати на оборону до 2% ВВП з 2026 року.

Нагадаємо, що Німеччина на полях саміту НАТО у Вільнюсі планує оголосити про новий пакет військової допомоги для України, куди входитимуть дві пускових установки Patriot та інша зброя “земля-повітря”.

Президент Франції Еммануель Маркон заявив, що його вирішила передати Україні ракети дальнього радіуса дії для підтримки наступу ЗСУ. Він не назвав їх тип, проте ЗМІ пишуть, що це будуть SCALP – французький аналог британських Storm Shadow.

Джерело