Новий міністр оборони назвав суму, якої не вистачає на виплати військовим

У зв’язку з війною зараз в українському секторі безпеки і оборони задіяно понад мільйон людей.

До кінця року Україна має знайти додаткові 250 млрд грн на грошове забезпечення сектору оборони, заявив 6 вересня новий міністр оборони Рустем Умєров, виступаючи у Верховній Раді.

«З кожним днем військові витрати збільшуються, і ми повинні мати потужну стратегію, як в таких реаліях діяти країні, щоб перемогти», – наголосив чиновник. 

Він нагадав, що кожного року Україна витрачає понад 3 трильйони гривень. 

«Із них 1,6 трильйона – для сектору безпеки і оборони. Дохідна частина бюджету всього 1,4 трильйона, тобто додатково потрібно понад 1,5 трильйона для продовження боротьби», – каже Умєров. 

Наразі в українському секторі безпеки і оборони задіяно понад мільйон людей, з них понад 800 тисяч –  у ЗСУ. До початку повномасштабної війни ця цифра була 261 тисяча. 

«Оборонні витрати збільшились більш ніж в шість разів порівняно з 2021 роком, а на ЗСУ – майже в десять разів. Оборонний бюджет складає третину ВВП, гігантська для будь-якої економіки світу цифра. Лише до кінця цього року нам потрібно буде додатково 250 мільярдів гривень на грошове забезпечення, і ці витрати зростають щодня», – пояснив новий міністр.

Тим часом податок на доходи військовослужбовців став майже такою самою гострою темою програм і дискусій у ЗМІ та соціальних мережах, як і розмір їхнього грошового забезпечення. Щоправда, питання цього податку перевело напрям дискусії з Центру на громади, – ті начебто не допомагають чи недостатньо допомагають ЗСУ. Детальніше про цю проблему читайте у статті Оксани Продан та Олександра Слобожана «Військовий ПДФО: “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”» 

Джерело