Нью-Йорк забороняє TikTok на державних пристроях через проблеми з безпекою

На видалення додатку з пристроїв дали 30 днів.

Нью-Йорк заборонив TikTok на державних пристроях, посилаючись на проблеми з безпекою, повідомляє Rеuters. Таким чином, місто приєдналось до низки інших міст і штатів США, які наклали на додаток для обміну короткими відео подібні обмеження.

TikTok, яким користуються понад 150 мільйонів американців, належить китайському технологічному гіганту ByteDance. Він зіткнувся з дедалі частішими закликами законодавців США щодо загальнонаціональної заборони через побоювання щодо можливого впливу китайського уряду.

«TikTok становить загрозу безпеці для технічних мереж міста», — йдеться в заяві адміністрації мера Нью-Йорка Еріка Адамса.

Агентства Нью-Йорка зобов’язані упродовж 30 днів видалити додаток та відповідний веб-сайт на пристроях і мережах, що належать місту. Штат Нью-Йорк вже заборонив TikTok на державних мобільних пристроях.

TikTok, у свою чергу, заявив, що «не надавав і не буде ділитися даними користувачів США з урядом Китаю, і вжив істотних заходів для захисту конфіденційності та безпеки користувачів TikTok».

Високопосадовці служби безпеки США, включаючи директора ФБР Крістофера Рея та директора ЦРУ Вільяма Бернса, заявляли, що TikTok становить загрозу. Рей заявив, що уряд Китаю може використовувати додаток для контролю програмного забезпечення на мільйонах пристроїв і створювати наративи для розділення американців.

У листопаді минулого року TikTok визнав, що у китайській штаб-квартирі можна отримати доступ до персональних даних користувачів з усього світу. Це визнання надійшло після розслідування щодо шпигунства за журналістами.

У травні Монтана став першим штатом США, що заблокував TikTok на своїй території. Заборона має набути чинності 1 січня та наразі оскаржується в суді.

У березні, слідом за Канадою, яка раніше блокувала використання програми TikTok на державних електронних пристроях, міністерство оборони Данії заборонило своїм робітникам користуватися китайським додатком.

Джерело