Обмеження імпорту українських зернових не змінили становище польських аграріїв – Жовква

Замкерівника ОП закликав Польщу до конструктивного діалогу.

Україна очікує на виважене та обґрунтоване рішення Єврокомісії не поновлювати обмеження на ввезення української агропродукції після 15 вересня та закликає Польщу підтримати цей крок. При цьому Україна готова до конструктивного діалогу із сусідньою країною, заявив під час конференції «Створення ефективної інтеграції. Регіональна економічна співпраця та європейська перспектива України: як можуть допомогти Польща та Європа» в Києві заступник керівника офісу президент Ігор Жовква.

Він наголосив, що рішення повинні засновуватися не на емоціях, політиці чи передвиборчих перегонах, а на фактах, а можливі односторонні обмеження з боку Польщі стануть порушенням Угоди про асоціацію, порушенням умов вільного ринку та базових принципів вільної торгівлі СОТ.

«Ми ніколи не мали наміру зашкодити польським аграріям. Більш того, за півроку, як Україна через заборони відсутня на польському ринку – їхнє становище не змінилося. Шукати причину треба не в українському імпорті», – підкреслив Жовква.

Він додав, що Україна залишається відкритою для конструктивного діалогу, зокрема в межах створеної Координаційної платформи. Однак якщо право ЄС і принципи вільного ринку будуть порушені з боку Польщі, уряду доведеться захищати власні інтереси усіма можливими юридичними інструментами, в тому числі в рамках СОТ.

Рада міністрів Республіки Польща 12 вересня прийняла рішення про продовження заборони імпорту українського зерна до країни в односторонньому порядку попри відсутність такого рішення з боку ЄС. При цьому більшість країн ЄС проти продовження заборони на імпорт українського зерна після 15 вересня. 

Водночас рішення з боку Європейського союзу ще не ухвалено.

Натомість парламент  Болгарії 14 вересня  підтримав рішення про припинення дії заборони на імпорт до ЄС зернових з України

Джерело