Обов’язкова авторизація ETIAS для в’їзду до ЄС: очікується «полегшений» перехідний період у 2024 році

Перехідний період може тривати від шести до 12 місяців

Європейський Союз запроваджує нову систему авторизації (ETIAS) та збір у сім євро для українців та громадян інших безвізових країн, які в’їжджають до Євросоюзу/Шенгену. Павло Кравчук з аналітичного центру «Європа без бар’єрів» у статті «Які зміни очікують на українців з наступного року під час в’їзду до ЄС і Шенгену» для ZN.UA зазначив, що запуск ETIAS очікується у 2024 році.

«Найімовірніше, після запуску буде встановлено перехідний період тривалістю від шести до 12 місяців, коли контроль над дотриманням вимог ETIAS буде не таким суворим», – припускає експерт.

Кравчук зазначає, що належні ресурси Європейського Союзу та України обов’язково повідомлять про запровадження нових правил.

Важливо! Існує лише один офіційний сайт ETIAS – https://travel-europe.europa.eu/etias. Лише інформація з цього сайту є офіційною. Також для відстеження інформації про запровадження нових правил в’їзду можна стежити за ресурсами представництва ЄС в Україні та представництва України в ЄС.

Раніше експерт пояснив, на які питання необхідно відповісти при заповненні анкети для авторизації ETIAS. Також він пояснив, хто може допомогти заповнити анкету, якщо виникають проблеми у самостійному заповненні.  

Джерело