Орбан заявив, що балканські країни заслужили увійти до ЄС не менше за Україну

Євроскептик Орбан вирішив перейнятися розширенням Євросоюзу

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, відомий своєю проросійською та антиєвропейською позицією, заявив, що країни Західних Балкан заслуговують на членство в ЄС не менше за Україну. Про це він сказав під час пресконференції глав урядів Вишеградської групи 26 червня у Братиславі (Словаччина), передає «Укрінформ».

«ЄС вважає, що Західні Балкани є невідповідним регіоном для євроінтеграції. Ми повинні мати таку балканську політику, яка однозначно гарантуватиме європейську перспективу для громадян цього регіону», – заявив Орбан.

Балканські країни, які подали заявки на членство до Євросоюзу – це Албанія, Північна Македонія, Сербія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина. 

Угорський прем’єр відкрито відвертає увагу Європи, яка сконцентрована на Україні, підіймаючи на порядок денний інші проблемні регіони. За його словами, ЄС не може дозволити собі заплющувати очі на конфлікти між різними країнами й етнічними групами на Балканському півострові. На його думку, ЄС варто знайти системні рішення щодо їх розв’язання. 

Нагадаємо, на початку червня Обран виступив з черговою гучною антиукраїнською заявою, попросивши Захід завадити початку контрнаступу ЗСУ на російські позиції на окупованих територіях. На це глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що сподіватися, що Україна чимось поступиться – «Це збочена логіка, хвора логіка, яка повністю провалилася у період з 2014 по 2022 рік». 

Єврокомісія, у проміжному звіті щодо прогресу України зазначила, що українська влада виконала дві з семи рекомендацій, необхідних для початку переговорів про вступ до ЄС. 

Джерело