Після деокупації Криму на півострові можуть створити 10 військових адміністрацій – Ташева

Це допоможе визначити територіальні громади і втілити реформу децентралізації.

Після деокупації Криму на півострові розглядають можливість створити 10 районних військових адміністрацій відповідно до нового поділу. Така ініціатива покликана реалізувати реформу децентралізації на звільненій території, заявила постпред президента в АРК Таміла Ташева.

Вона наголосила на важливості перегляду підходу до процесу децентралізації в Криму. На півострові треба буде створити дієву систему управління, щоб показати мешканцям переваги реформи, яка напрацьовувалася в Україні за період війни.

Ташева зазначила, що законодавчі зміни необхідні для врегулювання у створенні військових адміністрацій в АРК. Вони допоможуть визначитися з територіальними громадами, які будуть в Криму після деокупації.

«Мова йде про доцільність утворення 10 районних військових адміністрацій відповідно до нового поділу. Це простіший процес із меншою потребою в ресурсах, ніж створення 14 адміністрацій «старих» районів», – зауважила постпред президента.

Представники корінних народів півострова також повинні мати змогу брати участь в управлінні землею. За словами Ташевої, наразі вже формують резерв кадрів для роботи в Криму.

Раніше Таміла Ташева говорила, що якщо в Україні легалізують медичний канабіс, то після деокупації Криму рослину можуть вирощувати на півострові.

Напередодні Кабмін ухвалив постанову щодо механізму втілення експериментального проєкту для підвищення кваліфікації людей, які бажають працювати на звільнених від російських загарбників територіях. Це потрібно для створення резерву працівників, які займатимуться реінтеграцією звільнених районів.

Джерело