Північна Македонія висилає трьох дипломатів Росії після ймовірних порушень

Подібне рішення стало третім за час повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Влада Північної Македонії вирішила втретє від початку війни РФ проти України видворити російських дипломатів зі своєї території, пише місцева служба “Радіо Вільна Європа” з посиланням на заяву македонського Міністерства закордонних справ.

Йдеться про трьох дипломатів держави-агресора. У повідомленні відомства зазначається: “12 вересня посла Російської Федерації викликали до МЗС і вручили йому дипломатичну ноту, якою троє дипломатів посольства РФ у Скоп’є оголошені персонами нон ґрата”.

Рішення ухвалили після того, як отримали “від компетентних органів” інформацію про дії, що порушують Віденську конвенцію про дипломатичні зносини. У МЗС не уточнили, про що саме йдеться.

До офіційного підтвердження інформації Північною Македонією про вислання дипломатів писало посольство Росії.

“12 вересня влада Північної Македонії без пояснення причин оголосила «персонами нон ґрата» трьох дипломатів посольства Росії в Скоп’є. Безвідповідальний і ворожий крок влади Північної Македонії не залишиться без відповіді”, – заявила російська сторона.

У “Радіо Вільна Європа” додали, що Північна Македонія також у березні та квітні минулого року видворила дипломатів держави-агресора. Спершу – п’ятьох, а потім – ще шістьох. Тоді також причиною називалося порушення Віденської конвенції про дипломатичні зносини.

Напередодні МЗС Данії повідомило послу Росії Владіміру Барбіну про те, що кількість співробітників російської дипмісії в Копенгагені має бути скорочена до рівня, що відповідає чисельності співробітників посольства Данії в Москві. Таким чином, у штаті ворожого посольства мають залишитися п’ятеро дипломатів і 20 адміністративно-технічних співробітників.

Джерело