Парламент Фінляндії підтримав призначення нового прем’єр-міністра

Петтері Орпо замінить Санну Марін.

Новообраний парламент Фінляндії у вівторок, 20 червня, проголосував за призначення лідера Національної коаліційної партії Петтері Орпо на посаду прем’єр-міністра, як і очікувалося, поклавши початок формуванню правого уряду і завершивши правління соціал-демократа Санни Марін. Про це повідомляє Reuters.

Орпо очолить коаліцію консервативної “Національної коаліції”, партії “Істинні фіни”, Шведської народної партії та християнських демократів, які разом здобули більшість місць у парламенті на виборах 2 квітня. 

Новим міністром фінансів стане Ріікка Пурра — лідер євроскептичної партії  “Істинні фіни”, а заступниця лідера Національної коаліційної партії Еліна Валтонен буде міністром закордонних справ.

“Я щиро дякую вам за довіру, яку ви мені висловили”, – заявив Орпо в парламенті невдовзі після голосування.

Орпо, який називає себе “фіскальним консерватором”, проводив передвиборчу кампанію, обіцяючи зменшити дефіцит державного бюджету шляхом скорочення видатків, одночасно знижуючи податки і прагнучи стимулювати створення робочих місць у приватному секторі.

Нова коаліція також зміщує імміграційну політику “вправо”, прагнучи скоротити квоти на біженців, підвищити вимоги для робочих віз і ускладнити отримання громадянства для іноземців, що є ключовими пріоритетами для “Істинних фінів”.

Раніше повідомлялося, що новий уряд Фінляндії планує розглядати припинення допомоги на розвиток для держав, що підтримують загарбницьку війну РФ проти України. Водночас отримувачем подібної фінансової допомоги від Фінляндії точно буде Україна, заявив міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Вілле Тавіо.

Джерело