Парламентські вибори в Україні коли можуть відбутися – відповідь

Коли можливі наступні вибори в Раду: що кажуть у владі

У владі припускають, що вибори до Ради можуть відбутися весною або на початку літа наступного року. Один із механізмів, як це зробити – не продовжити воєнний стан.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Вибори до Ради та новий конкурент Кличка? Що відбувається в українській політиці під час війни”.

У разі якщо влада вирішить проводити вибори до повного завершення війни, то перед голосуванням воєнний стан можна не продовжити, а після голосування, за потреби, його знову запровадять.

Хоча в такому разі виникне безліч інших проблем: поточна операційна діяльність виконавчої влади багато в чому підв’язана саме на правовий режим воєнного стану та його різке скасування все ускладнить, йдеться у матеріалі. Інша проблема пов’язана з тим, що значна кількість українських чоловіків спробують скористатися можливістю виїхати з країни, якщо воєнний стан тимчасово скасують лише на час голосування.

Перші, ще дуже попередні ознаки того, що вибори не за горами, вже є. За словами інформованого джерела РБК-Україна, в окремих регіонах розпочалася перевірка списків виборців, а у Центрвиборчкомі створили робочу групу з підготовки до виборів.

“Одна з причин, чому тема виборів актуалізується – тиск із боку Заходу, хай поки що й непублічний”, – вказано в матеріалі.

Європейські та американські союзники, які постійно наголошують на ролі України як форпосту демократії, що вона захищає, дуже хотіли б, щоб Україна цьому образу відповідала і зсередини. А без виборів та змінюваності влади демократія неможлива за визначенням.

“На Заході зрозуміли, що Зеленський фактично став президентом майже всіх українців, а щодо парламенту – там би вони хотіли бачити якраз коаліцію, не монобільшість. Це зрозуміла для них історія, це система стримувань та противаг, вони таке підтримують”, – каже співрозмовник видання.

Нагадаємо, що тема проведення виборів постійно обговорюється. Раніше в інтерв’ю РБК-Україна голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк розповіла, що перемога у війні очікується у 2023 році. Проте важко спрогнозувати, коли відбудуться вибори до Верховної ради з огляду на ситуацію на фронті.

Крім того, глава Верховної ради Руслан Стефанчук висловлював думку, що парламентські вибори в Україні відбудуться відразу після припинення військового стану. Воно було запроваджено у лютому 2022 року через російське вторгнення.

А перший віце-спікер парламенту Олександр Корнієнко взагалі вважає, що після закінчення війни буде потрібен час, щоб провести вибори в Україні.

Джерело