Пенс не виключає, що може свідчити проти експрезидента Трампа

Колишній віце-президент використовує Трампа у своїй виборчій кампанії

Колишній віце-президент США Майк Пенс, який претендує стати кандидатом в президенти від Республіканської партії, не виключив, що буде свідком обвинувачення, якщо його колишній бос Дональд Трамп постане перед судом за звинуваченням в організації злочинної змови, щоб спробувати запобігти своїй поразці на президентських виборах 2020 року. 

Про це політик заявив 6 серпня, в ефірі телеканалу CBS, відповідаючи на питання чи буде він свідком проти Трампа, якщо справа дійде до суду. Пенс сказав, що «не планує» давати свідчення, але не виключив такої можливості, передає Reuters.

«Але люди можуть бути впевнені, що ми будемо дотримуватися закону, ми відповімо на заклик закону, якщо він надійде, і ми просто скажемо правду», – сказав Пенс.

Пенс став центральною фігурою в останніх кримінальних звинуваченнях проти Трампа, висунутих 1 серпня, коли Міністерство юстиції звинуватило колишнього президента в незаконній спробі втриматися при владі після того, як він програв вибори 2020 року демократу Джо Байдену.

Трамп третього серпня не визнав себе винним за всіма звинуваченнями. 

Напередодні засвідчення перемоги Байдена в Конгресі 6 січня 2021 року Пенс здійснював нагляд за процесом у своїй церемоніальній ролі президента Сенату США. Він зазнав величезного тиску з боку Трампа з вимогою скасувати голосування, але відмовився. Деякі з прихильників Трампа, які влаштували заворушення в Капітолії США, скандували: «Повісити Майка Пенса!»

В одному з пунктів обвинувального висновку йдеться про телефонну розмову від 1 січня 2021 року, під час якої Трамп вилаяв Пенса за неучасть у схемі зі зміни результатів виборів.

«Ти занадто чесний», – сказав тоді Трамп Пенсу.

Потенційні свідчення Пенса та його записи можуть стати ключовими частинами обвинувачення проти Трампа на суді. 5 серпня Трамп вперше за час президентської кампанії напав на Пенса. Він заперечив, що називав його «занадто чесним» та описав його як «схибленого».

Президентська кампанія Пенса поки що не досягла успіху, і він навіть ризикує не потрапити на перші республіканські президентські дебати пізніше цього місяця через брак донорів. Минулого тижня Пенс більш рішуче взявся за свого колишнього боса, звинувативши його в тому, що він оточив себе «божевільними» адвокатами після своєї поразки у 2020 році.

Кампанія Пенса намагається отримати вигоду від звинувачень Трампа. Минулого тижня вони почали продавати шапки і футболки з логотипом «Занадто чесний».

Нагадаємо, за півтора роки до виборів президента США, які відбудуться у листопаді 2024 року, основні потенційні кандидати – Дональд Трамп та Джо Байден – набирають однакову кількість голосів потенційних виборців – по 43% (за результатами опитування New York Times та Сієнського коледжу). 

У той же час, за результатами опитування Reuters/Ipsos, 45% виборців-прихильників Республіканської партії США не проголосували б за Трампа, якщо колишнього президента Сполучених Штатів визнають винним.

Нещодавно Трамп виступив із погрозами суддям та свідкам у відкритих проти нього справах. «Якщо ви будете переслідувати мене, то я переслідуватиму вас», написав він у своїй власній соцмережі Truth Social. 

Джерело