Пентагон може скоро розпочати підготовку українських пілотів на F-16 у США, попри попередні заяви – NYT

Інформація від американського посадовця, схоже, демонструє зміну позиції країни.

Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки має намір уже у вересні розпочати тренування українських пілотів щодо використання винищувачів F-16 на американській території, хоча раніше в адміністрації президента Джо Байдена казали, що такий варіант можливий лише за умови, якщо будуть вичерпані можливості європейських країн. Про це пише The New York Times із посиланням на неназваного офіційного представника США.

За даними видання, офіційно про це рішення планували оголосити в другій половині четверга, 24 серпня – до Дня Незалежності України. Як сказав співрозмовник, спочатку наші захисники вчитимуть англійську мову в штаті Техас, а потім перейдуть до “місяців” льотної підготовки в Арізоні.

На тлі такої інформації в NYT відзначили зміну підходу Штатів щодо навчання українських пілотів на літаках F-16. Водночас, поки не зрозуміло, США візьмуться за тренування для додаткової групи військових чи тих, що були визначені для програм у Європі.

Двома днями раніше речниця Пентагону Сабріна Сінгх казала, що США готові взяти участь у навчанні українських пілотів, якщо їх буде більше за ту кількість, з навчанням якої можуть впоратися європейські партнери.

Напередодні речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що зараз на навчаннях у Данії перебуває перша хвиля пілотів та авіаторів з України, сумарно це 70 людей. До цього США на запит Данії схвалили передачу навчальних матеріалів для підготовки українських пілотів до польотів на F-16 та технічного обслуговування літаків.

Джерело