Пентагон посилює контроль над секретними документами після витоків

Перевірка показала прогалини у деяких сферах.

Пентагон оголосив про плани посилити контроль за секретною інформацією та покращити методи зберігання розвідданих після масштабного витоку, в причетності до якого звинувачують військовослужбовця Військово-повітряних сил Нацгвардії США Джека Тейшейру.

За підсумками 45-денної перевірки відомство встановило, що більшість співробітників з доступом до секретних даних усвідомлюють важливість інформаційної безпеки, дотримуються правил та необхідних процедур. Водночас, йдеться у документі, керівництво визначило сфери, у яких існують прогалини у захисті.

Згідно з заявою Пентагону, нові заходи включають призначення посадових осіб з контролю за секретною інформацією, створення нового відділу боротьби з внутрішніми загрозами, а також плани створення систем виявлення електронних пристроїв на робочих місцях з доступом до секретних даних.

При цьому, як зазначає The Wall Street Journal, відомство не закликає до суттєвих змін у процедурі поводження із секретними даними.

Скандал із витоком секретних документів Пентагону розгорівся у квітні. Правоохоронці затримали Джека Тейшейру, співробітника, якого підозрюють у оприлюдненні секретних документів. Його звинуватили за двома статтями закону про шпигунство: про отримання та передачу інформації про національну оборону та отримання секретних документів.

 

Джерело