Передумовою переговорів про припинення вогню в Україні є виведення з її території російських військ – Шольц

Основою миру, на його думку, могло б бути розуміння керівництвом Росії того, що існує варіант також і виведення військ з України.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що передумовою для переговорів між Україною і Росією є виведення окупаційних військ з території нашої держави. Про це повідомляє DW.

За його словами, попри те, що до переговорів щодо мирного врегулювання війни Росії проти України вдалося залучити “важливі держави”, швидко досягти миру не вдасться.

“Це вимагає зусиль і часу. Часу, якого ми фактично не маємо, тому що тим часом Росія продовжує бомбити, катувати і вбивати в Україні”, – сказав канцлер ФРН

Шольц також зазначив, що робота заради миру вимагає також терпіння.

Водночас він вважає виправданим постачання Україні озброєнь не лише політично і стратегічно, але й “з точки зору етики миру”.

“Ми продовжуватимемо підтримувати Україну в її праві на самооборону стільки, скільки буде потрібно”, – наголосив політик.

Він також наголосив: передумовою переговорів про припинення вогню в Україні є виведення з її території російських військ. Те, що РФ воєнним шляхом захопила окремі території України, не повинно закінчитися тим, що вона залишиться там “назавжди”, зазначив Шольц.

Основою миру, на його думку, могло б бути розуміння керівництвом Росії того, що існує варіант також і виведення військ з України. “Тоді, я переконаний, також буде можливість для переговорів, і український уряд братиме в них участь”, – зауважив канцлер.

Глава уряду застеріг від рішень, які б принесли Україні лише “уявний” мир.

“Мир без свободи називається пригніченням, а мир без справедливості – диктатурою”, – сказав канцлер ФРН. Саме тому уряд Німеччини повністю підтримує вимоги України про справедливий мир, який поважав би принципи Статуту ООН і дотримувався принципів територіальної цілісності та незалежності, зазначив Шольц. “Право має перемагати насильство, а не навпаки”, – додав він.

Раніше у Німеччині заявляли, що не орієнтуються у питанні постачання крилатих ракет Taurus Україні на рішення Вашингтона передати ЗСУ ракетні комплекси ATACMS, які український президент Володимир Зеленський сподівається отримати вже восени цього року.

Джерело