Переговори у  Джидді допомогли консолідувати міжнародний консенсус – заява Китаю

Щоправда конкретики у заяві мало.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило в понеділок, що міжнародні переговори в Саудівській Аравії на вихідних щодо пошуку мирного плану врегулювання війни в Україні допомогли «консолідувати міжнародний консенсус», повідомляє  Reuters.

Від імені Китаю в зустрічі приймав участь спеціальний посланник з питань Євразії та колишній посол в Росії Лі Хуей, який у травні відвідав Україну та кілька європейських столиць для обговорення можливості політичного врегулювання війни.

«Лі мав широкі контакти та спілкування з усіма сторонами щодо політичного врегулювання кризи в Україні… вислухав думки та пропозиції всіх сторін і надалі консолідував міжнародний консенсус», – цитує Reuters заяву китайського відомства.

В МЗС Китаю додали, що «усі сторони позитивно прокоментували присутність Лі Хуея та повністю підтримали позитивну роль Китаю у сприянні мирним переговорам».

Представники  Китаю заявив, що його країна продовжить «зміцнювати діалог» на основі власної мирної пропозиції з 12 пунктів і «накопичувати взаємну довіру».

У переговорах щодо мирного вирішення війни в  Україні у Джидді в Саудівській Аравії брали участь понад 40 країн, у тому числі Китай, Індія, США та країни Європи. Росію на зустріч не запрошували.

Як зазначають аналітики, присутність Китаю свідчить про можливі зміни в підході Пекіна до питання, але не про поворот у підтримці Москви.

Згодом французький дипломат, який брав участь у перемовинах, повідомив, що Китай наполягає на припиненні вогню. Союзники України відповіли, що це є неприйнятним, оскільки фактично заморозить позиції російських військ в Україні.

Джерело