Переворот у Росії – Подоляк заявив, що спроби перехопити владу будуть тільки наростати

Подоляк про переворот у Росії: спроби перехопити владу будуть тільки наростати

Якщо слабкість Росії очевидна багатьом. То тепер спроби перехопити владу лише наростатимуть.

Про це заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його повідомлення у Twitter.

“Що нового ми тепер знаємо про державу РФ: 1. Усередині Росії немає військової інфраструктури, немає боєздатних частин. 2. Росгвардія та ФСБ недієздатні та не готові до реальних масштабних протестів”, – заявив він.

Подоляк додав, що російський народ абсолютно не підтримує владу, а це означає, що він не виходитиме на її захист, а, навпаки, вітатиме будь-яку альтернативну силу.

“4. Путінська еліта добре знає про слабкість вертикалі й будь-якої миті готова втекти на джетах. 5. Дієздатних переговорників на користь еліт немає та не буде”, – заявив він.

Радник голови ОП додав, що у разі найменшої кризи російський диктатор Володимир Путін миттю зникає, відмовляючись брати на себе відповідальність і шукати рішення.

“І головне: якщо слабкість Росії очевидна багатьом, то спроби перехопити владу лише наростатимуть. Наростатиме також хаотизація, анархізація в Росії. Єдиний раціональний сценарій, що гарантує всім передбачуваність, – це зрозумілий транзит влади в РФ, обов’язкова зміна путінської еліти. Але це тепер можливе лише за швидкого обнулення військового потенціалу Росії на окупованих територіях”, – підкреслив він.

Переворот в Росії

Між власником ПВК “Вагнера” та міністром оборони РФ Сергієм Шойгу декілька місяців триває конфлікт. Пригожин звинувачує Міноборони РФ у поразках в Україні.

Навесні він заявив, що буде виводити своїх бойовиків з Бахмута через нібито брак боєприпасів. У червні “вагнерівці” справді вийшли з Бахмуту, на позиціях їх замінила регулярна армія.

Днями конфлікт між Пригожиним та керівництвом РФ загострився. Ватажок заявив, що війська РФ нібито вдарили по тилу його найманців у Ростові. Він заявив, що збирається “йти на Москву”, й почав з Ростова.

Вчора Пригожин анонсував, що його війська вже перетнули державні кордони й зараз рухаються по Ростовській області, а зранку “вагнерівці” зайняли військові об’єкти у Ростові.

Однак під вечір Пригожин неочікувано вирішив припинити свій бунт та похід на Москву.

Детальніше про бунт Пригожина в Росії – читайте у матеріалі РБК-Україна.

Джерело