Петр Павел дозволив воювати в Україні 14 громадянам Чехії

Крім того, глава держави відхилив прохання восьми осіб вступити до лав ЗСУ.

Президент Чеської Республіки Петр Павел схвалив 14 запитів громадян Чехії на дозвіл воювати проти російської агресії у лавах українських Сил оборони, а також відхилив 8 прохань. Про це повідомляє iRozhlas.

«Станом на 29 липня 2023 року президент Петр Павел підписав загалом 14 позитивних рішень про згоду на вступ громадян Чехії до Збройних сил України», – зазначила прессекретар президента Маркета Ржегакова.

Водночас, чеський лідер відхилив прохання восьми осіб вступити до лав ЗСУ.

Речниця не стала коментувати причини відмов.

Дозвіл глави держави – необхідний крок для тих, хто хоче легально допомагати Україні зі зброєю в руках. Інакше закон забороняє чехам служити в іноземних збройних силах, якщо це не війська країн НАТО. Тож якщо вони поїхали в Україну, не отримавши дозволу, їм загрожує кримінальне переслідування. Щоправда, вони можуть подати заяву заднім числом. Досі таких заяв не надходило.

Загалом згоду глави держави на участь у бойових діях на боці України до цього часу мають 146 громадян ЧР. 132 з них отримали «зелене світло» від колишнього президента Мілоша Земан.

Скільки насправді чехів поїхало в Україну, невідомо.

Нагадаємо, міністр оборони Чехії Яна Чернохова заявляла, що країна передала Україні кілька десятків танків типу Т-72 за останні місяці. Армія Чехії наразі використовує модернізовані танки T-72M4CZ. За останні місяці вона поставила Україні кілька десятків старих версій Т-72. За цю допомогу Німеччина надасть Чехії 14 танків Leopard 2A4 і одну ремонтно-евакуаційну машину Bpz3 Büffel.

Джерело