Побоювання про те, що Україна може застосувати ракети Taurus проти цілей на території Росії, є “необґрунтованими” – Кулеба

“Ми використовуватимемо ракети тільки в межах наших кордонів”.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи потенційну передачу нашій державі далекобійних ракет Taurus, заявив, що ЗСУ не наноситимуть удари по території Росії. Про це він розповів у інтерв’ю виданню Bild.

Глава української дипломатії спростував занепокоєння уряду Німеччини, що передача далекобійних ракет нібито призведе до ескалації

“По-перше, тому що інші партнери вже поставили ракети з подібною дальністю. По-друге, жодне попереднє рішення Німеччини постачати Україні новий тип зброї не призвело до ескалації. Навпаки, німецьке озброєння вже врятувало багато українських життів”, – сказав Кулеба.

За його словами, побоювання про те, що Україна може застосувати ракети Taurus проти цілей на території Росії, є “необґрунтованими”.

“Ми використовуватимемо ракети тільки в межах наших кордонів, щоб звільнити те, що по праву належить нам відповідно до Статуту ООН та міжнародного права”, – додав він.

Раніше федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, коментуючи чутки про передачу ракет Taurus для українських сил Оборони, заявляв, що такого в планах найближчим часом немає.

Джерело