Поліція Варшави спростувала фейк про бійку поляків із українцями

В Польщі назвали причину подібних інформаційних вкидів.

Поліція Варшави спростувала розповсюджений ЗМІ фейк про те, що в ніч з 24 на 25 серпня на Віслинських бульварах побилися підлітки з України та Польщі через нібито відмову останніх говорити “Слава Україні”.

Згідно офіційного повідомлення, інцидент дійсно мав місце, проте серед 13 затриманих не було українців, а декілька мали громадянство Грузії.

«Серед тих, у кого ми перевірили документи, не було людей української національності. Також ніхто не звертався із заявами про вчинення злочину», — зазначили правоохоронці у заяві.

Заступник міністра-координатора спеціальних служб і урядовий уповноважений з питань безпеки інформаційного простору Польщі Станіслав Жарин заявив, що то була спроба підбурити поляків.

«Ця подія спрямована на те, щоби дестабілізувати внутрішню ситуацію у Польщі, підбурити поляків. Такі дії співзвучні з операціями Росії проти Польщі», — написав Жарин у Twitter.

Як повідомлялося, українці почали масово виїжджати з Польщі. У зв’язку з цим влада Польщі попередила бізнес, який робив ставку на українців.

 

 

Джерело