Польща побудує центр обслуговування танків Abrams у Познані

Країна стає значним оператором американських танків

У польському місті Познань буде відкритий сервісний центр для танків Abrams американського виробництва, повідомив виробник озброєнь з Польщі Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ). Угода про створення центру була підписана 26 червня між PGZ і виробником танків General Dynamics Land Systems (США), передає Reuters.

«Як надійний партнер армії, ми несемо відповідальність за підтримку підрозділів у забезпеченні ефективності кожного типу техніки, яка використовується польською армією або починає використовуватися», – заявив виконавчий директор PGZ Себастьян Хвалек.

Міністр державних активів Польщі Яцек Сасін зазначив, що будівництво сервісного центру свідчить про те, що «американці високо цінують потенціал Польщі і наші організаційні навички».

Польща збільшує видатки на озброєння та розбудовує сучасну армію. Країна замовила у США 116 танків Abrams M1A1, машин підтримки та боєприпасів до них на 3,75 мільярда доларів.

Нагадаємо, що Україна має отримати від США щонайменше 31 танк Abrams у рамках військової допомоги у війні із Росією. Орієнтовно, вони опиняться в українському війську восени 2023 року, після завершення навчань екіпажів у Німеччині.

Джерело