Посол Пенья “не проти”, аби кубинці брали участь у війні проти України. У Гавані відреагували: нічого подібного

За словами Родрігеса, позиція уряду суперечить словам посла у Москві. 

Після того, як на Кубі почалися арешти осіб, причетних до незаконного вербування громадян для участі у війні Росії, посол в Москві Хуліо Антоніо Гармендіа Пенья під час телевізійної розмови з тамтешніми пропагандистами заявив, що усі затримані займалися незаконною діяльністю. Втім, він додав, що уряд “не проти”, якщо кубинці “легально” братимуть участь у війні. 

“Ми нічого не маємо проти кубинців, які просто хочуть підписати контракт і легально взяти участь разом із російською армією в цій операції. Але ми проти незаконності і цих операцій, які не мають нічого спільного із правовим полем”, — заявив посол, слова якого цитує The Guardian.

На це відреагував міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес. У своєму мікроблозі у Twitter він наголосив, що позиція уряду щодо цього питання є однозначною – Гавана виступає проти. 

“Однозначна та непохитна позиція кубинського уряду, відповідно до національного законодавства, суперечить участі кубинських громадян у конфліктах будь-якого роду та проти найманства та торгівлі людьми”, — підкреслив глава МЗС.

Нагадаємо, полковник МВС Куби Сесар Родрігес повідомив, що в країні почалися арешти представників угруповання, яке займається вербуванням найманців для участі у війні Росії проти України. Станом на 8 вересня було заарештовано 17 осіб, серед них є й внутрішні організатори. 

Джерело