Посол: Співпраця Туреччини з Росією ніяк не вплине на відносини з Україною

Він схарактеризував турецько-російські відносини як “збалансоване протистояння і взаємодію”.

Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що посилення співпраці між Анкарою та Москвою не впливатимуть на відносини Туреччини та України. Про це повідомляє Укрінформ.

“Ні, не впливає. У нас у даному випадку вибудувані свої треки чи напрямки відносин, і ті пріоритети, які ми визначили на двосторонньому рівні, ніяк не перетинаються з тим, що існує між Росією і Туреччиною”, – зазначив Боднар.

Амбасадор України описав турецько-російські відносини як “збалансоване протистояння і взаємодію” і порадив при їх оцінці виходити насамперед з українських інтересів, а не орієнтуватися на чужі наративи.

“Я би, чесно кажучи, не довіряв, як кажуть, на сто відсотків, тій інформації чи узагальненням, які роблять міжнародні медіа, оскільки вони їх роблять з прицілом на певні свої інтереси. А треба дивитися і на медійний спектр Туреччини, треба також свій інтерес просувати – що вигідно і що потрібно Україні. А нам потрібно, щоб у нас були стабільні стратегічні відносини з Туреччиною, оскільки там, окрім зерна, є мільйон інших питань і важливих ініціатив”, – сказав дипломат.

За його словами, важливо також не підпадати під вплив інформації від третіх сил та Росії, яка час від часу потрапляє в наш інформаційний простір, а ми сприймаємо її як публічний наратив.

“Це все треба досить сильно коригувати з прицілом на наші інтереси”, –додав він.

Нагадаємо, посол України у Туреччині Василь Боднар заявляв, що зернова угода може бути реалізована й без участі Росії. Він висловив впевненість, що її відновлення повинно відбутися без додаткових вимог чи обмежень зі сторони агресора.  

Джерело