Повідомили про підозру заступнику міського голови Рахова

Завдав збитків 2,2 млн грн державі на будівництві реабілітаційно-оздоровчого центру на Закарпатті.

Отримав підозру заступник Рахівського міського голови та керівник генпідрядної організації за схему на будівництві реабілітаційно-оздоровчого центру на Закарпатті. Кошти на будівництво центру виділялися в рамках реалізації міжнародних грантових програм, повідомляє пресслужба Національної поліції.

Як встановили правоохоронці під час слідства, у 2021 році міська рада здійснювала публічні закупівлі робіт з будівництва реабілітаційно-оздоровчого центру. Попри те, що пропозиція переможця не відповідала вимогам тендерної документації, з комерційною структурою уклали відповідний договір.

Порушення виявила аудиторська служба та надіслала листа з вимогами припинити зобов’язання за договором. Але всупереч припису перевірочних органів посадовець міської ради уклав додаткові договори до угоди. На додаток, надалі до актів виконаних робіт були внесені неправдиві дані щодо вартості, обсягів та строків їх виконання. На рахунки генпідрядника наприкінці 2021 року безпідставно перерахували кошти. Сума завданих збитків становить понад 2,2 мільйона гривень.

Заступнику міського голови та директору генпідрядної організації повідомили підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ. Санкція статті передбачає відповідальність за привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Фігурантам загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років і з конфіскацією майна.

Нагадуємо, СБУ нещодавно повідомила про підозру в масштабній корупції заступнику мера Чернігова. Правоохоронці ім’я не називають, але згідно із зазначенням обов’язків заступника йдеться про Віктора Геращенка — він є заступником Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Джерело