Повінь в Лівії могла забрати життя тисяч людей — місцева влада

Точну кількість назвати неможливо.

Влада східної Лівії заявила, що щонайменше дві тисячі осіб загинули, а ще тисячі вважаються зниклими безвісти після масштабної повені, яка охопила місто Дерна після сильного шторму та дощу, пише Reuters.

Раніше керівник групи допомоги Червоного Півмісяця в регіоні заявляв, що кількість загиблих досягла 150 і, як очікується, досягне 250.

Ахмед Місмарі, речник Лівійської національної армії (ЛНА), яка контролює східну Лівію, заявив на телевізійній прес-конференції, що катастрофа сталася після обвалу дамб над Дерною, «змивши цілі квартали з їхніми жителями в море».

Він назвав кількість зниклих безвісти від 5000 до 6000 осіб.

Усама Хамад, голова східної адміністрації, заявив місцевому телебаченню, що налічється понад 2000 загиблих і тисячі зниклих безвісти.

Шторм «Даніель» пронісся над Середземним морем у неділю, заблокувавши дороги та зруйнувавши будівлі в Дерні і вразивши інші поселення уздовж узбережжя, включно із другим за величиною містом Лівії Бенгазі.

На оприлюднених у соціальних мережах відео зі східної Лівії люди, які застрягли на дахах своїх автомобілів, кликали на допомогу, а вода змивала машини.

«Тисячі зниклих безвісти, а кількість загиблих перевищує дві тисячі. Цілі райони Дерни зникли разом із їхніми мешканцями… знесені водою», — сказав Усама Хамад телеканалу al-Masar. 

Місмарі заявив, що семеро членів ЛНА, яким командує Халіфа Хафтар, загинули під час повені.

Телеканал Almostkbal опублікував також світлини фотографії зруйнованої дороги між Суссом і Шахатом, де розташована внесена до списку ЮНЕСКО археологічна пам’ятка руїни Кирени.

Східний парламент Лівії оголосив триденну жалобу. Абдулхамід аль-Дбейба, прем’єр-міністр тимчасового уряду в Тріполі, також оголосив триденну жалобу в усіх постраждалих містах, назвавши їх «зонами лиха».

Чотири великі нафтові порти в Лівії — Рас-Лануф, Зуейтіна, Брега та Ес-Сідра —з вечора суботи були зачинені на три дні.

За словами очевидців, пошуково-рятувальні роботи тривають. Влада оголосила надзвичайний стан, закривши школи та магазини та запровадивши комендантську годину.

Джерело