Правоохоронці ліквідували ще дві схеми втечі за кордон, організовані посадовцями ТЦК та СП

Один із причетних до організації вже отримав вирок.

Військова контррозвідка Служби безпеки України викрила та заблокувала ще два шляхи незаконного перетину кордону громадянами призовного віку, організовані чинним та колишнім посадовцями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишніх військкоматів) з двох прикордонних регіонів держави, повідомила пресслужба СБУ в Telegram.

“За гроші вони пропонували військовозобов’язаним уникнути мобілізації на підставі підроблених документів та в обхід контрольно-пропускних пунктів на державному кордоні. Вартість таких «послуг» становила до 7,5 тис. доларів США. Сума залежала від обраної «схеми» ухилення від призову”, – розповіли в повідомленні.

Так, у Івано-Франківській області було призначено позбавлення волі екскерівнику відділу одного з місцевих військкоматів. Як зазначається, засуджений продавав ухилянтам підробні довідки військово-лікарської комісії про нібито непридатність до військової служби за станом здоров’я. Потім “документи” використовували для виїзду в Європу.

“Також задокументовано, що злочинець оформив місцевій жительці фіктивну інвалідність, щоб вивезти її чоловіка до ЄС як супроводжуючого”, – додали в СБУ.

У Чернівецькій області оголосили про підозру чиновнику одного з ТЦК та СП і двом спільникам, які розробляли для чоловіків приховані маршрути з метою нелегального перетину кордону через “зеленку”.

Діяльність організаторів схем кваліфікували за статтею 332 Кримінального кодексу (незаконне переправлення осіб за межі України).

Напередодні на території нашої держави викрили масштабну схему з допомоги військовозобов’язаним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації. Правоохоронці провели майже сотню обшуків у десяти областях та місті Києві.

Джерело