Представники п’яти країн запевнили, що активи РФ не розморозять, поки та не відшкодує збитки Україні

Також вони підтвердили прагнення продовжувати підтримку України.

Радники з питань національної безпеки Сполучених Штатів Америки, Франції, Німеччини, Італії та Великої Британії заявили, що суверенні активи РФ у їхніх державах залишаться замороженими, поки країна-агресор не заплатить за шкоду, яку завдала Україні. Відповідне твердження пролунало під час зустрічі в Білому домі 24 серпня, пише пресслужба структури.

У межах заходу, який ініціював радник з нацбезпеки президента США Джо Байдена Джейк Салліван, представники п’ятьох країн повторно підтвердили свою незмінну відданість підтримці Україні в її протидії російській агресії “стільки, скільки буде потрібно”, а також допомозі у відновленні нашої держави. 

Крім обговорення заморожених активів, у четвер було розглянуто додаткові шляхи притягнення Росії до відповідальності за руйнування, завдані її військами під час війни проти України.

Раніше повідомлялося, що РФ пропонує обміняти активи західних інвесторів на деякі російські активи, заморожені Заходом. Згідно з пропозицією, Москва надасть зацікавленим західним інвесторам можливість придбати активи російських компаній, які були заблоковані в Європі, за рахунок власних коштів, що зберігаються на рахунках в Росії і не можуть бути витрачені за межами країни.

Досі не існує працюючого механізму передачі Україні заморожених російських коштів. Тетяна Хутор розповідає, як країни-партнери вирішують цю проблему, та вказує на “П’ять кроків на шляху до російських грошей на відбудову”.

Джерело