Президент Мексики не побачив нічого поганого в участі російських військових у параді до Дня незалежності

«Ми запрошуємо всіх», заявив президент Обрадор

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор виступив на підтримку присутності російського військового підрозділу на параді з нагоди Дня незалежності Мексики, який відбувся 16 вересня. При цьому мексиканський президент заявляє про свою «нейтральність» та навіть відмовився брати участь у мирних переговорах у Саудівській Аравії, бо туди не запросили Росію. 

«Ми маємо відносини з усіма країнами світу і запрошуємо всіх», – сказав Обрадор на урядовій пресконференції після того, як зазначив, що присутність російського підрозділу спричинила «скандал», передає Reuters.

Після параду, президент Мексики був підданий критиці з боку опозиції та ЗМІ, які зазначали, що країна надала майданчик російським силам, які вторглися в Україну.

У параді брали участь військові 154-го окремого комендантського Преображенського полку, що дислокується у Москві. 

Посол України в Мексиці Оксана Драмарецька заявила у X (Twitter), що парад був «заплямований» участю російського підрозділу.

«Наскільки це узгоджується, пане Лопес Обрадор, з вашою політикою нейтралітету і засудженням агресії проти моєї країни?», – написала Драмарецька.

Нагадаємо, що офіційне керівництво Мексики понад місяць утримувалося від прямого засудження російської військової агресії проти України. На початку серпня 2022 року президент Мексики виступив із вимогою припинити у світі на п’ять років усі військові конфлікти та торговельні війни та піддав критиці санкції проти Росії, а також засудив постачання зброї Україні, заявивши, що це «сприяє продовженню протистояння».

Джерело