Президент ПАР назвав результати розслідування щодо можливого постачання зброї до Росії

Зброя на судні Lady R була, але її доставили до Південної Африки, заявив президент 

Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса оголосив, що завершене незалежне розслідування щодо звинувачень у експорті зброї з країни до Росії судном Lady R. Розслідування було ініційоване після того, як посол Сполучених Штатів у ПАР Рубен Бріджіті заявив про впевненість у тому, що російський корабель Lady R у грудні 2022 року завантажив зброю в Південній Африці. 

«Комісія встановила, що немає жодних доказів, які б підтверджували твердження про те, що судно перевозило зброю з Південної Африки, призначену для Росії… Якщо розглянути всі питання, то жодне із звинувачень у постачанні зброї до Росії не підтвердилося. Жоден з тих, хто висунув ці звинувачення, не зміг надати жодних доказів на підтримку претензій, які були висунуті проти нашої країни», – сказав Рамафоса, передає Reuters.

Президент заявив, що корабель пришвартувався до бази у ПАР, щоб доставити обладнання, яке було замовлене для Національних сил оборони країни ще у 2018 році південноафриканською компанією Armscor, що займається закупівлею зброї. Він сказав, що не може розголошувати деталі вивантаженого обладнання, оскільки це може поставити під загрозу важливі військові операції і життя південноафриканських солдатів.

Раніше в адміністрації президента ПАР заявили, що слова американського посла «підривають дух співпраці та партнерства», а також сказали, що очікують від розвідувальних служб США доказів постачання зброї. 

Пізніше, у червні, міністр оборони Південної Африки Тенді Модісе заявила, що на російському судні Lady R була російська зброя, але корабель привіз її до ПАР за старим замовленням від 2018 року.

Джерело