Прирівнюючи корупції до держзради, ОП хоче захистити своїх ТОП-корупціонерів – Шабунін

А також це дасть можливість знищувати опонентів влади.

Бажаючи прирівняти корупцію до державної зради та віддати її підслідність Службі безпеки України в  офісі президента хочуть захистити своїх ТОП-корупціонерів та створити можливість для знищення доказів їхніх проступків, вказав керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Він зазначив, що  СБУ буде розслідувати те саме, що і Національне антикорупційне бюро, а отже отримає доступ до доказової бази, і в «чутливих» для офісу президента справах їх буде знищено.

«Нагадаю, що справу Татарова від НАБУ забрали саме в СБУ – там же її і поховали. Тепер ОП ставить схему на потік», – вказав на уже випробувану схему активіст.

Другою ціллю ОП в таких змінах Шабунін назвав бажання Банкової отримати інструменти знищення опонентів

«НАБУ працює в рамка Кримінально-процесуального кодексу і публічно. СБУ буде знищувати ворогів Єрмака по бєспрєдєлу (див. на ДБР і БЕБ) і в мінімально публічний спосіб (специфіка процесу по держзраді)», – зазначив він.

Шабунін підкреслив, що поки українці воюють,  Офіс президента захищає своїх ТОП-корупціонерів і готує інструмент побудови політичного авторитаризму. Зокрема він додав, що самопроголошений президент Білорусі Аляскандр Лукашенко на початку  зачищав опозицію саме під гаслом «боротьби з корупцією».

«Зупинити це можна двома способами: максимальним розголосом і  позицією міжнародних партнерів. Заради грошей своїх виборців і демократії в України міжнародні партнери мали би виставити владі жорстку позицію: приймете це лай#о – не отримаєте ані цента», – зазначив керівник ЦПК.

Президент Володимир Зеленський напередодні заявив, що пропонуватиме парламенту прирівняти корупцію до державної зради на час дії воєнного стану.

«Думаю, що парламент це отримає у найближчий тиждень і далі все на стороні парламенту. Ми розвиваємо демократичне суспільство. Ми повинні вводити системні речі, системні рішення. Саме так борються з корупцією», — виправдовував своє рішення президент.

Джерела ZN.UA в офісі президента повідомили, що спочатку НАБУ планували залишити лише дрібні корупційні розслідування, але після супротиву західних партнерів вирішили надати СБУ право паралельно вести розслідування великих корупційних справ. У разі виникнення розслідувань, що дублюють один одного в НАБУ і СБУ, рішення про підслідність буде приймати офіс генпрокурора.

Джерела ZN.UA в НАБУ підкреслили, що в разі таких змін будь-яку справу в НАБУ можна буде забрати, і для цього будуть законодавчі підстави, що матиме за собою низку негативних наслідків.

Зауважимо, що при цьому ані в офісі президента, ані особисто Зеленський досі жодним чином не прокоментували розслідування ZN.UA Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони про закупівлю літніх курток для військових за ціною зимових. В свою чергу сам міністр оборони Олексій Резніков почав пропонувати «парі» журналістам, замість ініціювати додаткову перевірку у відомстві та піти у відставку.

Джерело