Програма «40+» у Польщі: хто з українців може нею скористатися

Роз’яснення дала юристка.

Через повномасштабне вторгнення Росії, деякі українці були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. Зокрема, багато наших громадян знайшли притулок у Польщі. Юристка, членкиня Варшавської асоціації адвокатів Марина Скарбек-Козєтульська розповіла платформі United for Ukraine, хто з українських біженців у Польщі може отримати житло по програмі «40+».

Експертка зазначила, що серед найбільш актуальних запитів переселенців з України є адаптація, пошук житла та роботи, а також влаштування дітей в освітні заклади.

Скарбек-Козєтульська пояснила, що польський уряд запустив програму «40+».

«Ця програма діє впродовж 120 днів з моменту перетину кордону, тому варто скористатися нею на самому початку перебування в країні. «40+» передбачає, що кожна людина в Польщі, яка бере на себе піклування про українських мігрантів, зокрема надає їм житло, отримує від держави компенсацію у 40 злотих на добу з розрахунку на кожного переселенця», – роз’яснила вона.

За словами юристки, такою програмою скористалися не лише приватні власники житла, а й чимало мініготелів та заміських пансіонатів, які надають цілком пристойні умови для проживання протягом перших 120 днів перебування в Польщі.

«Передбачається, що за цей термін мігранти зможуть знайти собі помешкання для проживання, влаштувати дітей до школи та садочка й потурбуватися про власне працевлаштування», – резюмувала вона.

Раніше ми писали, у яких випадках українських біженців можуть депортувати з Польщі.

Джерело