ПВК «Вагнер» у Великій Британії офіційно визнали терористичною організацією

Тепер ПВК «Вагнер» у списку заборонених організацій.

Велика Британія визнала російську приватну військову компанію «Вагнер» терористичною організацією. Рішення прийняли сьогодні, 15 вересня.

Напередодні у британському парламенті ухвалили відповідний указ, пише «Інтерфакс-Україна».

«Цей наказ набуває чинності негайно і зробить приналежність до групи «Вагнер» або її активну підтримку у Великій Британії кримінальним злочином із потенційним тюремним ув’язненням на строк до 14 років, яке може бути призначене одночасно зі штрафом або замість нього. Групу «Вагнер» тепер додано до списку заборонених організацій у Великій Британії поряд із 78 іншими організаціями”, – йдеться на сайті Міністерства внутрішніх справ Великої Британії.

Нагадаємо, міністерка внутрішніх справ країни Суелла Браверман заявила, що «Вагнер» є насильницькою і деструктивною організацією та військовим інструментом президента Росії Владіміра Путіна. Вона додала, що діяльність найманців в Україні та Африці є загрозою глобальній безпеці.

Заборона «Вагнера» поставила його у Британії в одну юридичну категорію із «Аль-Каїдою», «ІДІЛом» та «Хізбаллой». Фінансові активи групи визнані власністю терористів і можуть бути не лише заморожені, але й заарештовані.

Фахівці вважають, що визнання урядом Великої Британії російської приватної військової компанії Вагнера терористичною організацією створить нові перешкоди для діяльності найманців та спростить процес доведення в суді причетності організації до актів тероризму на території України.

Групу «Вагнера» серйозно послабили її невдалий заколот у червні проти російської влади, а також нещодавня загибель її вищого керівництва в авіакатастрофі, зокрема Євгєнія Прігожина та Дмітрія Уткіна.

Джерело