Путін не є військовим злочинцем – Орбан

Прем’єр Угорщини повторив російську тезу, що Україна знаходиться під впливом Америки. 

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в інтерв’ю німецькій газеті Bild заявив, що не вважає президента Росії Владіміра Путіна військовим злочинцем, та думає, що Україна більше не може вважатися суверенною державою.

На запитання журналіста, чи арештувала б Угорщина Путіна в разі його візиту до країни відповідно до ордеру Міжнародного кримінального суду, Орбан заявив, що Путін поки що не планує приїжджати до Угорщини, тому про це можна говорити лише гіпотетично.

На уточнення, чи вважає він сам Путіна військовим злочинцем, Орбан відповів: «Ні, не для мене».

За його словами про військові злочини можна говорити після війни.

«Якщо ми хочемо перемир’я і переговорів, ми маємо переконати учасників конфлікту сісти за стіл. А сказати їм «іди, сідай, ми вас заарештуємо», було б не дуже добре. Тому ми можемо говорити про ці правові та кримінальні наслідки лише після укладення миру або умовного миру. Абсолютно безглуздо зараз про це говорити», – додав він

Продовжуючи тему війни в Україні Орбан заявив, що вважає неможливим перемогу України у цій війні, тому що «в Україні закінчаться солдати швидше, ніж у Росії, і це врешті-решт вирішить». На його думку підтримка Заходом України провалилася.

«Я не хочу впливати на українців, але я завжди виступаю за мир. Інакше вони втратять величезну кількість грошей і життів, будуть великі руйнування. Мир зараз є єдиним рішенням. А мир вимагає негайного припинення вогню», – сказав Орбан.

Він зазначив, що Україна більше не може вважатися суверенною державою.

«Дійсно важливо те, чого хоче американський народ. Україна більше не є суверенною державою. У них немає грошей. У них немає зброї. Вони можуть воювати лише тому, що їх підтримує Захід. Тому якщо американці вирішать, що вони хочуть миру, то мир буде», – сказав Орбан.

Угорськийпрем’єр вчергове повторив свою позицію, що «єдиний спосіб їх (українців, ред) врятувати – це почати переговори з росіянами..  і знайти місце для України в новій архітектурі безпеки».

Нещодавно угорський прем’єр-міністр Віктор Обран виступив з черговою гучною антиукраїнською заявою, попросивши Захід завадити початку контрнаступу ЗСУ. Він вкотре закликав Київ та Москву до припинення вогню та початку перемовин. У відповідь на це в МЗС України зауважили, що політик повинен припинити підривати єдність ЄС.

Джерело