Путін не переписуватиме карту за власним бажанням – Трюдо

Канада працюватиме над покаранням для причетних до фейкових виборів.

Канада не визнає незаконно організовані Росією так звані «вибори» на тимчасово окупованих територіях України. Ці фіктивні голосування є серйозним порушенням міжнародного права, зокрема Статуту ООН.

Такі слова прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо цитує Укрінформ. Голова Уряду наголосив, що Канада «найрішучішим чином засуджує незаконну російську агресивну війну проти України та російські намагання анексувати територію України».

«Псевдовибори – це цинічне намагання легітимізувати військове загарбання під виглядом демократії. Але українців не вдалося увести в оману, як і нас: Канада не визнає результати цих фіктивних «виборів» або спроб Росії незаконно анексувати Україну», – наголосив Трюдо.

За його словами, «фіктивний вибір, який пропонують мешканцям Донеччини, Луганщини, Запоріжжя й Херсонщини, а також Криму й Севастополя, є наступом на суверенітет, територіальну цілісність й незалежність України».

«Канада діятиме разом із партнерами по G7, аби упевнитися, що Володимир Путін та колаборанти російського режиму постануть перед наслідками за свої вчинки», – запевнив Трюдо.

Прем’єр-міністр звернувся до усіх українців, які продовжують протистояти авторитаризму російського режиму, запевнивши їх, що «Канада підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно».

«Ми розрізняємо брехню. Путін не переписуватиме карту за власним бажанням і територія України залишатиметься українською», – підсумував він.

Нагадаємо, очільник Мелітополя Іван Федоров зазначив, що понад 45% кандидатів на псевдовиборах на тимчасово окупованих територіях Запорізької області – це громадяни Росії.

Аналітики британської розвідки вказують, що попри понад 1000 зареєстрованих кандидатів, у списках бракує кваліфікованих та досвідчених, а також не вистачає незалежних кандидатів, які не є членами партій, котрі підтримуються Кремлем, що вказує на те, що ці вибори не будуть вільними і чесними.

Попри український наступ, у Кремлі готуються до «виборів» на окупованих територіях на півдні та сході України. Цілі російського керівництва не обмежуються лише прагненням сформувати вертикаль влади за російським лекалом, вони набагато ширші. Про мотиви Кремля написав Володимир Кравченко у статті на ZN.UA «Навіщо Путіну «вибори» на окупованих територіях України».

Джерело