Путіна не заарештують під час зустрічі G20 у Ріо – заява країни-організатора

Що ще сказав друг Кремля про саміт G21 у Ріо-де-Жанейро 2024 року

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва, який раніше звинувачував Володимира Зеленського в зриві зустрічі G7, тепер заявив, що Путіна не заарештують в Бразилії у випадку, якщо той відвідає зустріч Групи 20 у Ріо-де-Жанейро наступного року, передає Reuters. 

В інтерв’ю в кулуарах зустрічі G20 у Делі Лула сказав, що Путіна запросять на захід наступного року, додавши, що він сам планує відвідати зустріч блоку країн БРІКС,  яка має відбутися в Росії перед зустріччю в Ріо.

“Я вірю, що Путін може легко поїхати до Бразилії, – сказав Лула. – Що я можу вам сказати, так це те, що якщо я буду президентом Бразилії, і він приїде до Бразилії, його ніяк не заарештують».

У березні Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт Путіна, звинувативши його у військовому злочині у незаконній депортації сотень дітей з України. Росія заперечує причетність своїх військових до військових злочинів або насильницького вилучення українських дітей.

Путін неодноразово пропускав міжнародні зустрічі, і не був присутній на зустрічі G20 у Делі, відправивши туди главу МЗС Лаврова.

Як зазначає The Guardian, колекція дивних союзників Путіна активно зростає і Заходу час стати жорсткішим.

Джерело