Радник із національної безпеки США обговорив війну в Україні з міністром закордонних справ Китаю

Розмова була спрямована на “відповідальну підтримку відносин”.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван у вихідні зустрівся на Мальті з міністром закордонних справ Китаю Ван І.

Згідно з заявою Білого дому, вони обговорили низку питань, зокрема війну в Україні.

“Обидві сторони обговорили, серед іншого, ключові питання двосторонніх відносин США та Китаю, питання глобальної та регіональної безпеки, війну Росії проти України та питання з обох боків протоки. Сполучені Штати наголосили на важливості миру та стабільності в Тайванській протоці”, – йдеться у заяві.

Сторони також зобов’язалися підтримувати цей стратегічний канал зв’язку та продовжувати у найближчі місяці додаткову взаємодію та консультації на високому рівні у ключових сферах між Сполученими Штатами та Китайською Народною Республікою.

На початку минулого місяця Китай взяв участь у саміті у Джідді (Саудівська Аравія), метою якого було знайти мирне рішення війни. Але після зустрічей головний дипломат Китаю Ван І зателефонував своєму російському колезі Сергію Лаврову, підтвердивши «неупередженість» Пекіна у конфлікті.

Військові двох країн продовжували спільні навчання протягом усієї війни, включаючи військово-морське патрулювання біля узбережжя Аляски у серпні. За повідомленнями російських ЗМІ, Путін також відвідає Китай у жовтні після того, як у березні його запросив голова КНР Сі Цзіньпін.

Крім того, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попередив, що швидкого завершення війни РФ проти України може не бути.

Джерело