Резніков подав у ВР заяву про відставку

Ім’я наступника вже повідомлялося.

Міністр оборони України Олексій Резніков подав до Верховної Ради заяву про відставку. Фото заяви він опублікував у Facebook

«На виконання рішення президента України Володимира Зеленського подав до Верховної Ради України заяву про відставку. До звіту готовий», – написав Резніков.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що збирається замінити міністра оборони. Замість Резнікова очолити оборонне відомство може глава Фонду державного майна Рустем Умєров. Своєю чергою народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк, який раніше повідомив про можливе звільнення міністра оборони, також заявив, що Резнікова можуть відправити послом до Великої Британії.

Олексій Резніков / Twitter

Раніше Резніков не виключав, що може залишити очолюване ним Міністерство оборони. Він назвав свою посаду «Голгофою» та заявив, що «з радістю погодиться», якщо президент Зеленський запропонує йому нову посаду. Він також наголосив, що не вважає проваленою свою роботу на міністерській посаді й відкинув звинувачення у оборудках із закупівлями в очолюваному ним відомстві.

У нещодавньому розслідуванні «Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони» Юрій Ніколов та Віталій Кононученко розповіли, що восени 2022 року Міноборони України закупило куртки та шоломи для ЗСУ за завищеною втричі ціною. При цьому замість зимового одягу в країну зайшов літній. 

Згодом Ніколов також повідомив, що міністр Резніков наказом змінив Порядок здійснення контролю за якістю речового майна, що постачається для потреб ЗСУ. Ці зміни дозволили приймати військовий одяг виключно на перевірці відповідності «робочому зразку», а «робочим зразком» назвали примірник товару від виробника, який міг не відповідати нормативним вимогам України. Ба більше, навіть на відповідність «робочому зразку» дозволили приймати без лабораторних випробувань.  

Ані в офісі президента, ані особисто президент Зеленський жодним чином не прокоментували розслідування ZN.UA, а сам міністр оборони Резніков спочатку говорив, що все це вигадка, а потім запропонував «парі» журналістам, замість того, щоб ініціювати додаткову перевірку у відомстві.

Джерело